Sektor medyczny i dentystyczny

Korzyści płynące z zastosowania technologii przyrostowych pozwoliły na ich implementacje w produkcji implantów chirurgicznych oraz narzędzi w szeroko rozumianym przemyśle medycznym oraz dentystycznym. ORLAS CREATOR jest idealnie stworzony do produkcji wyrobów medycznych i dentystycznych takich jak narzędzia chirurgiczne, zindywidualizowane implanty, korony, mosty, a także protezy szkieletowe. Prezentowana technologia pozwala na ekonomiczne wprowadzenie produkcji, dla której niepowtarzalne modele mogą być tworzone z zachowaniem najwyższej jakości.

Jubilerstwo

Drukowanie biżuterii nie jest już fikcją – jest na progu stania się głównym sposobem jej produkcji z racji faktu iż modele wydrukowane stają się co raz bardziej podobne do wyrobów tworzonych tradycyjną metodą odlewania. ORLAS CREATOR daje możliwość drukowania modeli ze złota , srebra, platyny oraz innych metali szlachetnych tak ważnych dla przemysłu jubilerskiego. Każdy twórca biżuterii będzie mógł stworzyć finalny produkt prosto z pliku CAD. Ta ekonomiczna metoda produkcji pozwoli na tworzenie komponentów zegarków czy innych akcesoriów powstających na bazie metali szlachetnych, a także pozwoli wyeliminować wiele ograniczeń płynących z tradycyjnych odlewów będąc ograniczoną jedynie wyobraźnią jubilera.

Przemysł lotniczy

Przemysł lotniczy jest głównym odbiorcą i stanowił równocześnie jeden
z pierwszych beneficjentów rozwiązań technologicznych tworzonych przy użyciu druku 3D. Wysokie koszty produkcji oraz ograniczony rynek to tylko niektóre wyzwania przed którymi stoi sektor lotniczy. To jest właściwe miejsce gdzie technologia druku 3D może rozwijać się w pełni – funkcjonalne prototypy przed wdrożeniem produkcji seryjnej ORLAS CREATOR może tworzyć przy jednoczesnym, diametralnym skróceniem czasu wytworzenia, spadku masy i kosztów produkcji. Nie można również zapomnieć o takich wartościach jak spadek ilości części potrzebnych do stworzenia danego produktu i zwiększenia jego funkcjonalności. Części lotnicze które dotąd składały się z kilku komponentów, teraz mogą powstać w jednym etapie – to tylko niektóre powody dla których druk 3D powinien być dziedziną chętnie stosowaną przez firmy z sektora lotniczego.

Inżynieria

Drukowanie 3D ze stopów metali jest alternatywą dla toczenia czy frezowania CNC, a przede wszystkim jest odpowiednie dla produkcji nisko seryjnej przy tworzeniu złożonych i precyzyjnych wyrobów. ORLAS CREATOR umożliwia beznarzędziowe tworzenie metalowych komponentów oraz kompleksowych i złożonych geometrii z naciskiem na redukcję wagi, optymalizację procesową oraz redukcję materiałów i energii. Powstające części mogą być teraz produkowane w ciągu zaledwie kilku dni przy minimalnych nakładach obróbki końcowej. Przyśpiesza to jednocześnie czas wejścia produktu na rynek zmniejszając tym samym koszty rozwoju, co byłoby niemożliwe przy zastosowaniu tradycyjnych metod produkcji.

Nie ma twojej branży powyżej?

Jeśli Twoja branża nie znalazła się tutaj, to nie oznacza, że ORLAS CREATOR® nie jest dla Ciebie. Po prostu się z nami skontaktuj i dowiedz się, jak nasza drukarka 3D może wzmocnić Twoją firmę. Jesteśmy gotowi na wyzwania!

Porozmawiajmy